Gdzie jestem? Strona główna > Interaktywny Monitor Dotykowy Samsung MagicIWB (Interactive White Board)

Interaktywny Monitor Dotykowy Samsung MagicIWB (Interactive White Board)

Interaktywny Monitor Dotykowy Samsung MagicIWB (Interactive White Board)

Niedawne osiągnięcia w zakresie technologii wyświetlaczy otworzyły przed nami nowe sposoby udostępniania i prezentowania informacji na potrzeby edukacji i biznesu. Nowoczesne monitory wielkoformatowe (LFD) zaczynają stopniowo wypierać tradycyjne projektory z sal lekcyjnych i konferencyjnych. Interaktywne monitory dotykowe Samsung pozwalają na stosowanie twórczych metod prezentacji i przekazywania informacji, opartych na współpracy pomiędzy uczestnikami, co w znacznym stopniu zwiększa ich zaangażowanie.

 

Ekrany dotykowe Samsung zyskują na popularności, zapewniając nowe, atrakcyjne metody przyciągania i utrzymywania uwagi słuchaczy, zarówno w środowisku szkolnym, jak i biznesowym. Technologia ta doskonale nadaje się do wykorzystania na potrzeby edukacji i biznesu.

 

Placówki edukacyjne i firmy coraz częściej decydują się na wdrożenie technologii dotykowych, aby podnieść jakość i skuteczność nauki lub prezentacji biznesowych. Z ich perspektywy ogromne znaczenie ma aktywna interakcja pomiędzy prowadzącymi a uczestnikami spotkania.

 

Zarówno interakcja na linii nauczyciel-uczniowie, jak i komunikacja pomiędzy firmą a jej klientami lub pracownikami wymaga:

 • większej kontroli nad środowiskiem prezentacji i mniejszego rozpraszania uwagi,
 • dostarczania prezentacji, które są atrakcyjne pod względem wizualnym i dźwiękowym,
 • niskich kosztów operacyjnych.

 

Tradycyjne projektory multimedialne często zniekształcają obraz, a dodatkowo mają ograniczoną funkcjonalność. Interaktywny Monitor Dotykowy Samsung MagicIWB zapewnia wysoką czytelność i jasność obrazu w jakości Full HD. Dodatkowo liczne funkcje interaktywne pozwalają podtrzymać zainteresowanie odbiorców prezentacji i zachęcić ich do aktywniejszego udziału, zwiększając korzyści płynące z nauki lub spotkania.

 

Malejące budżety skłaniają wiele firm i instytucji do poszukiwania oszczędnych metod nauczania i przekazywania informacji. W porównaniu z tradycyjnymi projektorami, Interaktywne Monitory Dotykowe Samsung MagicIWB cechują się dłuższą żywotnością i wymagają znacznie rzadszego serwisowania.

 

Wybierając Interaktywny Monitor Dotykowy z dużym wyświetlaczem LED 65’’ lub 75’’, klienci docenią prostą instalację i łatwe serwisowanie. Te zalety stanowią o przewadze monitorów Samsung MagicIWB nie tylko nad tradycyjnymi projektorami, ale także nad tablicami typu IWB z ekranem przednio- lub tylnoprojekcyjnym. Technologia LED firmy Samsung zapewnia większą ostrość, płynność i jasność obrazu, bez jakichkolwiek zniekształceń.

 

Kompleksowe rozwiązanie MagicIWB składa się z następujących elementów:

 

Różnorodne funkcje dostosowane do indywidualnych potrzeb

 

MagicIWB (Interactive White Board)

MagicIWB to wydajne oprogramowanie zapewniające prosty i bezpośredni dostęp do e-booków, płyt CD, nagrań wideo, animacji, obrazów, prezentacji programu Microsoft® PowerPoint® i treści internetowych.

 

Narzędzie do zarządzania MagicIMS (Interactive Management Solution)

Ten komponent zapewnia połączenie pomiędzy urządzeniami nauczycieli i uczniów (prowadzących i uczestników prezentacji), umożliwiając ich interaktywną komunikację. Odbiorcy mogą współużytkować pliki i inne materiały, a nauczyciele czy prowadzący mogą monitorować ich urządzenia.

 

Program MagicIMS Agent

Program MagicIMS Agent opiera się na czułej na dotyk technologii optycznej, która umożliwia interakcje pomiędzy Interaktywnym Monitorem Dotykowym a komputerami lub tabletami uczestników spotkania. W połączeniu z oprogramowaniem MagicIWB (Interactive White Board) element ten umożliwia prowadzącemu dostęp do prezentacji programu PowerPoint®, nagrań wideo i innych materiałów jednym dotknięciem palca.

 

Program FileViewer

Program IWB FileViewer umożliwia odczytywanie i drukowanie dokumentów tworzonych na Interaktywnym Monitorze Dotykowym.

 

Szeroki wybór opcji spełni indywidualne wymagania

Interaktywny Monitor Dotykowy MagicIWB zapewnia szereg opcji, aby zaspokoić różnorodne potrzeby swoich użytkowników, w tym:

 

Monitor wielodotykowy do interaktywnej współpracy

Opcja ta obejmuje monitor wielkoformatowy wraz z nakładką dotykową. Jest przeznaczona dla użytkowników, którzy nie potrzebują pisać na monitorze dotykowym. To idealny wybór dla osób korzystających z interaktywnych monitorów wyłącznie do celów wyświetlania prezentacji i prostych sprawozdań.

 

Wyświetlacz z funkcją pisania

Osoby korzystające z komputera stacjonarnego do tworzenia tekstów mogą wybrać opcję monitora wielkoformatowego z aplikacją do pisania. Komputer może zostać podłączony do monitora przy pomocy kabla USB. To idealna opcja dla osób piszących na komputerach stacjonarnych, które chcą mieć jednocześnie możliwość interakcji z innymi uczestnikami.

Skuteczne prezentacje dzięki atrakcyjnym narzędziom interaktywnym

 

Wybór rozmiarów wyświetlaczy

Klienci mają do wyboru różne rozmiary wyświetlaczy wyposażonych w nakładki dotykowe. Opcja ta obejmuje aplikację do pisania, która łączy się z monitorami za pośrednictwem kabla USB z komputera klienta. Dzięki temu użytkownicy pracujący w salach wykładowych różnych wielkości mają zapewnioną elastyczność wyboru optymalnego wyświetlacza do konkretnego pomieszczenia.

 

Możliwość wykorzystania wyświetlaczy jako narzędzi do współpracy biznesowej

Klienci mogą wykorzystać wyświetlacze do współpracy i wykonywania różnorodnych zadań biznesowych. Opcja ta obejmuje oprogramowanie do zarządzania treścią ekranów MagicInfo™-I Premium wraz z nakładką dotykową i funkcją pisania dla klientów korzystających z urządzenia Samsung Setback Box (SBB). Ta opcja jest najczęściej wybierana przez użytkowników, którzy wyświetlają konkretne komunikaty podczas przerw w wykładach czy spotkaniach.

 

Dla większej skuteczności przewidziano jeszcze kilka dodatkowych trybów uczenia się i prezentacji. Są to:

 • Tryb samodzielnego wyszukiwania. Studenci lub uczestnicy prezentacji mogą samodzielnie wyszukiwać potrzebne im informacje.
 • Tryb cyfrowej wymiany informacji. Wszyscy uczestnicy mogą wymieniać się informacjami.
 • Tryb prezentacji. Treść jest wyświetlana w formie dynamicznej prezentacji.
 • Tryb współpracy. Umożliwia współpracę pojedynczych osób i grup przy realizacji wspólnego celu.

 

Jasna i przejrzysta komunikacja

W nowoczesnej sali wykładowej wielkoformatowe monitory Samsung z rozwiązaniem MagicIWB tworzą zupełnie nowe środowisko do prowadzenia spotkań i konferencji biznesowych.

 

Monitory wielkoformatowe – dawniej wykorzystywane wyłącznie do celów reklamowych – coraz częściej zastępują tradycyjne projektory i tablice interaktywne, znajdując kolejne zastosowania w biznesie. Dzięki innowacjom w zakresie technologii dotykowych, jakości obrazu i efektywności energetycznej, monitory LFD są doskonałą alternatywą dla projektorów multimedialnych, gdyż gwarantują doskonałą jakość obrazu i niskie koszty użytkowania. Wyświetlane treści cechują się wysoką ostrością i rozdzielczością, a także brakiem zniekształceń, nieostrości lub refleksów, które zdarzały się przy stosowaniu tradycyjnych projektorów.

 

Rezultatem są wysoce skuteczne i płynne prezentacje, które gwarantują:

 • mniejsze rozpraszanie i odbijanie światła,
 • szerszy zakres kontrastu i głębszą czerń,
 • bardziej ostry i płynny obraz, nawet gdy obiekty szybko się poruszają,
 • lepszą jakość zdjęć,
 • niemal całkowity brak zniekształceń obrazu.

 

Współpraca przy pomocy interaktywnego ekranu dotykowego

Aby urozmaicić prezentację, wyświetlacze LED mogą zostać przekształcone w interaktywne monitory dotykowe za pomocą prostej instalacji nakładki dotykowej. Opcja ekranu dotykowego wykorzystuje technologię podczerwieni (IR), obsługując sześć punktów dotyku jednocześnie. Powierzchnia nakładki ma specjalną powłokę antyrefleksyjną, co zapewnia gładkość powierzchni i daje wrażenie odręcznego pisania. Do nakładki dotykowej dołączone są dwa długopisy dotykowe Touch Pen i oprogramowanie Samsung MagicIWB, a także zasobnik na długopisy dotykowe z wbudowanym jednym portem USB do podłączania urządzeń nadrzędnych i dwoma portami USB do podłączania urządzeń podrzędnych. Ekrany można także łączyć ze sobą, tworząc interaktywną ścianę wideo.

 

Wysoka atrakcyjność i interakcja

Globalna ekspansja udostępniania danych oraz innowacje w zakresie technologii interaktywnych zmieniają tradycyjne sposoby zbierania i przyswajania informacji. Firmy i placówki edukacyjne szukają kolejnych sposobów na wykorzystanie tych technologii do udoskonalenia procesów uczenia się i prezentacji. Interaktywny Monitor Dotykowy MagicIWB pomaga prowadzącym przedstawić urozmaicone treści w nowy, dynamiczny sposób, który zwiększa zaangażowanie uczestników.

 

Interaktywny Monitor Dotykowy MagicIWB (Interactive White Board) zapewnia:

 

Ulepszone wrażenia wizualne

Pozwala pozyskać zainteresowanie uczniów i uczestników dzięki jasnemu, wyraźnemu obrazowi w jakości Full HD na antyrefleksyjnym ekranie o szerokim kącie widzenia.

 

Zaawansowane, interaktywne środowisko cyfrowe

Lekcje i prezentacje mogą być uzupełnione rysunkami, motywami i ikonami z Biblioteki Samsung MagicIMS.

 

Większą precyzję prezentacji

Nawigacja i interakcja z treścią są łatwiejsze dzięki intuicyjnemu ekranowi dotykowemu, który reaguje na dotknięcie palca lub długopisu dotykowego.

 

Pełen zakres funkcji e-klasy

Umożliwia bezpośredni dostęp do e-booków, płyt CD, nagrań wideo, animacji, obrazów, prezentacji programu PowerPoint® i treści internetowych.

 

Funkcje powiększania, ukrywania i podkreślania

Funkcje te pozwalają modyfikować informacje wyświetlane na ekranie.

 

Rysowanie i sporządzanie notatek na ekranie

Umożliwia rysowanie i robienie notatek w trakcie wyświetlania plików programu PowerPoint®, nagrań wideo i animacji Adobe® Flash®. Rysunki i notatki można zapisać i zachować na późniejszy użytek.

 

Jednoczesne korzystanie z kilku programów

Umożliwia jednoczesną pracę z kilkoma aplikacjami.

Szkolenie i nauczanie w oparciu o wydajną architekturę

Interaktywny Monitor Dotykowy MagicIWB podnosi jakość i skuteczność prezentacji, umożliwiając odtwarzanie różnorodnych treści i formatów, w tym prezentacji w programie PowerPoint®, obrazów, nagrań wideo i animacji Flash®. Monitor dotykowy może pełnić funkcję notebooka lub służyć do rysowania, oferując szeroką paletę stylów i kolorów.

 

Funkcje Video Capture i Image Capture umożliwiają przechwytywanie filmów i obrazów, a tym samym ułatwiają udostępnianie i przechowywanie prezentacji lub materiałów szkoleniowych. Funkcje Magnifier i Spotlight pozwalają na podświetlenie, powiększenie lub zmianę wielkości określonych części ekranu. Funkcja FileViewer służy do przeglądania dokumentów utworzonych na Interaktywnym Monitorze Dotykowym oraz wyświetlania aktualnie wykonywanych zadań na ekranie. Każda strona z treścią może zostać przeniesiona, skopiowana lub usunięta, podczas gdy na ekranie wyświetla się jej miniaturowy podgląd. Tryb ten pozwala też na drukowanie dokumentów.

 

Oprogramowanie do interaktywnego zarządzania MagicIMS (Interactive Management Solution) zapewnia połączenie pomiędzy urządzeniami nauczycieli i uczniów (lub prowadzących i uczestników prezentacji), umożliwiając ich interaktywną komunikację. Prowadzący i uczestnicy mogą współużytkować pliki i inne materiały. Dodatkowo nauczyciele lub prowadzący mogą kontrolować urządzenia uczestników podczas zajęć czy spotkań. Funkcje te można aktywować dzięki programowi MagicIMS Agent zainstalowanemu na urządzeniach studentów lub uczestników.

 

Nauczyciele i uczniowie – lub prowadzący i uczestnicy spotkań biznesowych – uzyskują intuicyjny dostęp do różnorodnych treści, mogą sporządzić elektroniczne notatki i zachować je na późniejszy użytek. Dodatkowym elementem jest narzędzie Samsung Quiz Tool, przydatne przy prowadzeniu zajęć lekcyjnych, przeprowadzaniu badań opinii lub sesji pytań i odpowiedzi, a także ocenianiu egzaminów.

 

Narzędzie to obejmuje aplikację do zarządzania klasą (Classroom Management), obsługiwaną z komputera nauczyciela lub prowadzącego, która pozwala monitorować i kontrolować urządzenia uczniów lub uczestników.

 

Funkcje i zalety

 • MagicIWB (Interactive White Board) - Zwiększa zainteresowanie prezentacją dzięki bezpośredniemu dostępowi do urozmaiconych treści i narzędzi interaktywnych
 • MagicIMS (Interactive Management Solution) - Zachęca do interaktywnej komunikacji dzięki funkcji współużytkowania plików na tabletach uczestników
 • MagicIMS Agent - Zapewnia uczestnikom dostęp do informacji jednym dotknięciem palca
 • FileViewer - Oszczędza czas i pracę, umożliwiając odczytywanie i drukowanie dokumentów z Interaktywnego Monitora Dotykowego

 

Wysoka atrakcyjność szkoleń i prezentacji dzięki interakcji i aktywnemu uczestnictwu

Na całym świecie obserwuje się szybki rozwój nowoczesnych metod udostępniania i wymiany informacji. Wraz z gwałtownym postępem w zakresie technologii cyfrowych, placówki edukacyjne i firmy odkrywają coraz to nowsze i skuteczniejsze sposoby na doskonalenie procesów nauczania i komunikacji.

 

Niska jakość i wysokie koszty serwisowania sprawiają, że tradycyjne środki przekazywania informacji (np. projektory) przestają spełniać swoje zadania. Interaktywny Monitor Dotykowy Samsung MagicIWB zapewnia najwyższej jakości technologię wyświetlania i wysoką niezawodność, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji.

 

Dzięki technologii dotykowej i skutecznym narzędziom do współpracy Interaktywny Monitor Dotykowy Samsung MagicIWB stanowi rozsądną alternatywę dla tradycyjnych metod komunikacji. Rozwiązanie to oferuje nauczycielom i prowadzącym możliwość przeprowadzenia dynamicznych, atrakcyjnych zajęć i spotkań, które zapadają w pamięć i ułatwiają naukę.

 

O Samsung Electronics Co. Ltd.

Samsung Electronics Co. Ltd. jest światowym liderem w dziedzinie półprzewodników, telekomunikacji, mediów cyfrowych i konwergencji cyfrowej. W 2011 roku skonsolidowane obroty firmy wyniosły 143,1 mld dolarów. Samsung zatrudnia ok. 222 tysięcy osób w 205 biurach zlokalizowanych w 71 państwach świata. Składa się z dwóch odrębnych działów koordynujących dziewięć niezależnych jednostek biznesowych: cyfrowe media i komunikacja, obejmująca takie obszary działalności jak monitory ekranowe, komunikacja mobilna, systemy telekomunikacyjne, urządzenia cyfrowe, rozwiązania IT i cyfrowe przetwarzanie obrazów; oraz Device Solutions, obejmujący obszary pamięci, systemów LSI i technologii LED. Wiodącą pozycję Samsung Electronics w zakresie szeregu kryteriów gospodarczych, środowiskowych i społecznych doceniono w 2011 roku, przyznając mu tytuł lidera zrównoważonego rozwoju w indeksie Dow Jones Sustainability Index.

 

Więcej informacji

Więcej informacji na temat Interaktywnych Monitorów Dotykowych Samsung MagicIWB (Interactive White Board) można znaleźć na: www.biznes.samsung.pl

Najtańsze Monitory Interaktywne w Polsce - sprawdź!

Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.