Gdzie jestem? Strona główna > Zestaw interaktywny Avtek + przewodnik metodyczny dla nauczycieli

Zestaw interaktywny Avtek + przewodnik metodyczny dla nauczycieli

06.09.2013

Zestaw interaktywny Avtek + przewodnik metodyczny dla nauczycieli

 

W naszej ofercie pojawił się nowy zestaw interaktywny ( tablica+projektor+uchwyt). W skład zestawu wchodzi tablica interaktywna TT-Board 2080 marki Avtek, projektor ViewSonic PJD5234L, oraz uchwyt sufitowy Avtek. Dodatkowo do tablicy w promocji producent dodaje gratis licencje na oprogramowanie RM EasiTeach.

TT-Board 2080 to 77 calowa tablica interaktywna działająca w technologii optycznej, która gwarantuje wysoką jakość odczytu i możliwość obsługi palcem. Tablica może być obsługiwana jednocześnie przez dwie osoby, posiada również funkcję obsługi gestów.

 

Projektor VievSonic to urządzenie o rozdzielczości XGA 1024x768 w technologii DLP. Wysoka jasność 3000 ANSI i kontrast 15000:1 gwarantują dobrą jakość wyświetlanego obrazu. Oprócz tych wysokich parametrów projektor charakteryzuje się długą żywotnością lampy, nawet do 10 000 godzin.

Uchwyt Avtek jest prosty i precyzyjny, posiada regulację położenia projektora w wielu płaszczyznach.

 

Instrukcja metodyczna dla nauczycieli

Tablica interaktywna to urządzenie współpracujące z komputerem i projektorem multimedialnym. Działa jak duży ekran dotykowy, który w zależności od technologii, w jakiej wykonano tablicę, może być obsługiwany za pomocą palca (technologia optyczna, pozycjonowania w podczerwieni) lub specjalnego pisaka (technologia elektromagnetyczna). Tablice interaktywne umożliwiają wyświetlanie dowolnej zawartości komputera, np. pliki Microsoft Office, strony WWW, zdjęcia, filmy w dużym formacie. Jednak najważniejszą jej cechą jest pełna interakcja z użytkownikiem. Prowadzący/uczestnik prezentacji, stojąc przy tablicy może obsługiwać dowolny program uruchomiony w komputerze. Na każdym wyświetlonym na tablicy obrazie/zdjęciu/tekście może pisać, notować, zaznaczać, podkreślać. Wszystkie, naniesione na tablicę notatki można zapisać rozesłać pocztą e-mail/umieścić na serwerze szkolnym lub wydrukować.

 

Wykorzystując tablice interaktywne Avtek TT-BOARD w edukacji warto zwrócić uwagę na aspekty dydaktyczne takie jak:

 • Skuteczna, interaktywna i wzbogacona prezentacja - uczniowie/słuchacze są bardziej zainteresowani lekcją, skupiają uwagę na zagadnieniu, nie muszą sporządzać notatek
 • Intuicyjna i łatwa obsługa
 • Wystarczy palec – do pracy z tablicą interaktywną wykorzystującą technologię optyczną wystarczy palec lub zwykły wskaźnik/pisak.
 • Mobilność – wykorzystując mobilny stojak do tablicy, istnienie możliwość współdzielenia jej pomiędzy salami lekcyjnymi, co pozwala na oszczędności w budżecie szkoły a przede wszystkim uniezależnia nauczycieli od dostępności pracowni komputerowej
 • Bezpieczeństwo i wygoda użytkowania – projektory krótkoogniskowe dedykowane do współpracy z tablicami interaktywnymi oraz akcesoria, np. stojaki do tablic, uchwyty do projektorów pozwalają uniknąć cienia na wyświetlanym obrazie oraz zadbać o bezpieczeństwo wzroku uczniów, który może zostać uszkodzony przez silne światło wydobywające się z tradycyjnego projektora
 • Lepsze wykorzystanie programów multimedialnych, filmów, materiałów dydaktycznych i Internetu poprzez możliwość robienia notatek na stopklatkach i zapisywania ich w formie elektronicznej
 • Możliwość obserwacji na dużym ekranie, analizy i natychmiastowego opisu obiektów i zjawisk mikroskopowych przez wszystkich uczestników zajęć w tym samym czasie
 • Możliwość prowadzenia na żywo pokazów i eksperymentów na lekcjach biologii, przyrody, chemii, fizyki oraz omawiania wyników w oparciu o widoczne na tablicy wykresy, tabele, zestawienia, do których na bieżąco można wprowadzać dane
 • Stały dostęp do informacji - wszystkie zajęcia prowadzone przy użyciu tablicy interaktywnej mogą zostać zapisane, dzięki czemu mogą być wykorzystane w dowolnej chwili na kolejnych zajęciach, np. zajęciach wyrównawczych, lekcjach powtórzeniowych lub w innych klasach w następnych latach. Dodatkowo można je umieścić na serwerze szkolnym lub rozesłać uczniom pocztą e-mail.

 

Dzięki dołączonemu oprogramowaniu RM Easiteach tablica interaktywna Avtek TT-BOARD stanowi gotowe rozwiązanie gotowe do przeprowadzenia zajęć dydaktycznych na dowolnym szczeblu edukacyjnym. RM Easiteach to kompletny program komputerowy nauczania w klasie. Umożliwia on planowanie i prowadzenie pasjonujących zajęć oraz tworzenie interesujących materiałów. Narzędzia są liczne i zaawansowane technologicznie, ale łatwe w użyciu. Usuwają one bariery i umożliwiają optymalne wykorzystanie sprzętu.

 

Easiteach zaprojektowany został specjalnie z myślą o edukacji i nauczaniu w klasie. Może być wykorzystany w całej szkole i w nauczaniu wszystkich przedmiotów objętych programem.

 

Tablica Avtek TT-BOARD wraz z oprogramowaniem RM Easiteach daje nauczycielom możliwość wykorzystania poniższych, przykładowych sposobów dotarcia do uczniów:

 

 • Zaangażowania uczniów w nowy temat albo projekt poprzez użycie filmów i animacji, które nie tylko ilustrują konkretne przykłady, ale także pomagają ożywić lekcję.
 • Sprawdzenia stanu wiedzy uczniów w zakresie uprzednio omawianych tematów przy pomocy ćwiczeń na ekranie – porządkowania albo łączenia.
 • Demonstracji procesu najpierw poprzez przedstawienie go całej klasie, a potem odtworzenie go krok po kroku.
 • Utworzenia multimedialnej historii z wykorzystaniem tekstu, dźwięku i animacji, aby przedstawić sposób przyswajania przez nas informacji.
 • Rozwijania umiejętności numeryczne uczniów używając szeregów i siatek liczbowych do odgadnięcia porządku i pewnych wzorców.
 • Omawiania wspólnie z klasą wiersza, zaznaczając kluczowe figury retoryczne i posługując się nimi jako podstawą do zbudowania wiersza przez klasę.
 • Napisania z klasą wspólnego artykułu prasowego na temat dotyczący całej szkoły; następnie przedstawienia ramowej konstrukcji, na podstawie której uczniowie napiszą swoje własne artykuły.

 

Dzięki tablicom Avtek TT-BOARD nauczyciel zyskuje w rzeczywistości dostęp do wielu rozwiązań w jednym:

 

 • duży ekran – na którym wyświetlane mogą być dowolne treści przy pomocy dołączonego projektora multimedialnego. Powierzchnia ta jest matowa, nie powoduje refleksów przy projekcji przez co doskonale nadaje się do tego celu
 • tablica suchościeralna – przydatna w przypadku braku konieczności korzystania z funkcji interaktywnych tablicy. Przy pomocy zwykłych pisaków do białych tablic suchościeralnych można wielokrotnie nanosić notatki i je usuwać.
 • tablica kopiująca – materiały wyświetlone i naniesione przy pomocy tablicy interaktywnej mogą być zapisane w postaci plików graficznych bądź też wydrukowane bezpośrednio w drukarce
 • tablica interaktywna – pełna funkcjonalność z wykorzystaniem projektora i komputera. Możliwość wyświetlania zawartości komputera, nanoszenia notatek, przeprowadzania prezentacji, wykonywania ćwiczeń, przeprowadzania interaktywnych gier i zabaw.
 • tablica magnetyczna – możliwość przyczepienia magnesów do powierzchni w celu zawieszenia tradycyjnych, papierowych notatek.

 

Podłączenie tablicy w trybie interaktywnym

 

Najważniejszą możliwością tablicy Avtek TT-BOARD jest możliwość podłączenia jej do projektora i komputera celem wykorzystania funkcji interaktywnej.

Uprzednio zamontowaną tablicę interaktywną z projektorem wystarczy podłączyć do komputera. W przypadku tablicy Avtek TT-BOARD należy:

 

Krok 1: Podłączyć kabel złączem RS232 do tablicy.

Krok 2: Podłączyć kabel złączem USB do portu USB w komputerze

Krok 3: Podłączyć projektor do komputera.

 

Przy pierwszym użyciu tablicy należy także przeprowadzić proces kalibracji w celu odpowiedniego połączenia obrazu wyświetlanego na tablicy interaktywnej z punktem dotyku. W przypadku, gdy dotykając punktu na tablicy wyświetlany jest punkt w innym miejscu oznacza to, że kalibracja nie była przeprowadzona właściwie. Kalibracja polega na dotknięciu po kolei wyświetlanych na powierzchni tablicy punktów.

 

Początek pracy z tablicą interaktywną powinien polegać na zapoznaniu się ze sposobem obsługi tablicy, który jest bardzo intuicyjny. Do sterowania tablicą można użyć palca lub też dowolnego wskaźnika (np. dołączonego do tablicy). Podczas pisania pisakiem lub palcem wskazane jest trzymanie pisaka/palca prostopadle do powierzchni tablicy. W przeciwnym wypadku położenie kursora może nie być dokładnie obrazowane na powierzchni tablicy i w komputerze.

Podstawy pracy z oprogramowaniem RM Easiteach

Wiedząc jak obsługiwać tablicę można przystąpić do zapoznania się z oprogramowaniem RM Easiteach, które posłuży do tworzenia materiałów interaktywnych do nauczania. Aby otworzyć Easiteach, wyświetl menu „Start” na pulpicie i wybierz opcję „Easiteach Next Generation” znajdującą się pod „Wszystkie programy”. Inną możliwością jest dwukrotne kliknięcie ikony skrótu na pulpicie.

 

Pulpit nawigacyjny

Ostatnio używane dokumenty - Zakładka otwiera listę 12 ostatnio używanych dokumentów. Wybierz jeden z nich, aby go otworzyć. Istnieje również opcja przeglądania dokumentów.

 

Nowy dokument

Zakładka umożliwia otwarcie nowego dokumentu, wybierając z pięciu szablonów. Aby przejść bezpośrednio do nowego dokumentu używając domyślnego szablonu wybierz opcję „Pomiń”. Można również tworzyć własne szablony i dodać je do listy szablonów przenosząc je do folderu „Moje szablony Easiteach”. Link do tego folderu znajduje się w zakładce Nowe dokumenty, która jest widoczna po włączeniu opcji „Pokaż pomoc”

 

Filmiki szkoleniowe

Zakładka otwiera serię filmików szkoleniowych prezentujących jak działają różne funkcje programu.

 

Centrum pobierania

Za pośrednictwem centrum pobierania możesz wyszukiwać, przeglądać i pobierać materiały z serwisu Easilearn. Najnowsze materiały są przedstawione w formie listy na ekranie.

 

Zmienia styl interfejsu

Opcja umożliwia zmianę stylu interfejsu z domyślnego czarnego na srebrny.

 

Zmień język

Tutaj można wybrać z 39 dostępnych języków.

 

Pokaż pomoc

Kliknij tutaj, aby zobaczyć opisy opcji dostępnych na pulpicie nawigacyjnym.

 

Cały zestaw jest w tej chwili dostępny w promocyjne cenie.
Promocja ważna do 30.10 lub wyczerpania zapasów magazynowych.

 
W razie pytań odnośnie produktów zachęcamy do zapoznania się z Baza Wiedzy, lub kontaktu z naszymi handlowcami, którzy chętnie udzielą informacji i przygotują dla Państwa ofertę.
kontakt telefoniczny: (22) 853 41 29, (22) 853 03 37
kontakt e-mail: info@hardwax.plNajtańsze Monitory Interaktywne w Polsce - sprawdź!

Sklep korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.